INSTRUCT
fyzioterapeutická vzdělávací agentura a poradna
Přihlášení
Uživatel:

Heslo:

ZapamatovatZapomněl jsi heslo?

Registruj se!
Nové články
Aktuální nabídka výukových kurzů :
Školitel : PaedDr. Pavel Švejcar
Termín konání : 21.-22.1.2023
Cena : 4 500,00 Kč objednat
Počet volných míst : 20

Kurz navazuje na mobilizace žeber (lze absolvovat i v opačném pořadí). Je zaměřen na diagnostiku a manuální terapii řetězců funkčních poruch, vázaných na oblast pánve a beber.  Základem je palpační vyšetření, manuální ošetření spasmů, trigerpointů a fasciálních dystenzí, popř. prosaků. Součástí kurzu je nácvik kinezioterapie těchto poruch. Oblast využití: bolestivé stavy pánve a beder, gynekologické poruchy a inkontinence.

Školitel : PaedDr. Pavel Švejcar
Termín konání : 4.-5.3.2023
Cena : 4 500,00 Kč objednat
Počet volných míst : 20

Kurz je cílen na dysfunkce a poruchy vázané na ramenní pletenec. Diferenční diagnostika je zaměřena na rozlišení posturální, posttraumatické, popř. degenerativní etio-pato-geneze poruchy. Těžiště praktické výuky je v manuální přípravě /včetně uvolnění blokád příslušných obratlů a žeber) a specifické kinezioterapii. Cílem je optimalizace stability a rozsahu pohybu. Součástí kurzu je stručný přehled možností operačního řešení.

FYZIOCAMP  2023
Školitel : PaedDr. Pavel Švejcar, Mgr. Rostislav Skýpala
Termín konání : 15.-21.7.2023
Cena : 6 500,00 Kč objednat
Počet volných míst : 20

Prázdninový pobytový kurz se zabývá aplikovanou kineziologií. Jeho hlavním cílem je ověřit si základní kineziologické principy v praxi. Kurz je zaměřený na cílenou diagnostiku a praktický nácvik vybraných terapeutických technik u zvolených Dg. Řešené Dg. jsou: posturální poruchy (především idiopatická skolióza), dysfunkce a deformity dolních končetin (též následky úrazů a operací) a algické vertebrogenní stavy. Praxe probíhá na sobě navzájem i s pacienty.  Zaměřujeme se především na kinezioterapii a manuální medicínu. Protože reakce pacientů bývají od relativně zdravých lidí často odlišné, snažíme se zajistit jejich přítomnost. Je možné (a žádoucí), aby si přihlášení účastníci domluvili svého pacienta, není to však podmínkou.

Výběr terapeutických technik zde neomezujeme jen na jednu školu. To nám umožňuje porovnávat (a popřípadě kombinovat) různé (někdy i soupeřící) terapeutické koncepty (např. posturální terapii x McKenzie). Hlavní inspirací (mimo konceptu vytvořeným lektorem) jsou práce V. Vojty, L. Mojžíšové a vybraných osteopatů. Doplňkově se budeme zabývat ergonomií, pohledem tradiční čínské medicíny a indickou tradicí.