INSTRUCT
fyzioterapeutická vzdělávací agentura a poradna
Přihlášení
Uživatel:

Heslo:

ZapamatovatZapomněl jsi heslo?

Registruj se!
Nové články

Fyziostudio

Zaměření: 

Program fyziostudia  je určen pro relativně zdravé lidi. Zahrnuje podrobné vyšetření pohybového systému, s cílem zmapovat jeho aktuální stav. A to jak z pohledu držení těla, tak kvality pohybů. Důležité je také posouzení kondice. Na jeho základě jsou určeny tréninkové cíle a vybrány cvičební prostředky. Cílem souboru cvičebních lekcí je zlepšit vnímání vlastního těla a ukázat cestu k harmonické kondici. Ta je základem prevence úrazů a chronických onemocnění pohybového systému.

Základem cvičení jsou vybrané techniky fyziotréninku, zejména cviky core. Cvičební plán je cílen na klientova slabá místa, důraz se klade na přesné provedení cviků a pochopení jejich účinku. Klient by, po absolvování souboru cvičebních lekcí, měl být schopen individuálně pokračovat ve cvičení doma, popř. i v přírodě.

V případě potřeby jsou součástí programu vybrané techniky z jógy a Tai čchi.

Fyziotrénink

Fyziotrénink je nový koncept cvičení, který v sobě spojuje tradici kondičního cvičení s nejnovějšími poznatky medicíny pohybového aparátu. Jeho cílem je /mimo kondici/ zlepšení stability tělesných segmentů, harmonizace svalového napětí a dosažení optimálního rozsahu pohybů. Základem posilování jsou opakované jednoduché pohyby, vycházející z otáčení, lezení a šplhání. Necvičí se jednotlivé svaly, nýbrž jejich souhra při zajištění držení těla a provádění základních tělesných pohybů. Výsledkem správně prováděného fyziotréninku je pocit „zdravé“ síly, zlepšení tělesného tvaru a především radost z pohybu.

 

 

Core

Základem fyziotréninku jsou cvičení core. Jsou cílené především na trup, vyžadují minimum pomůcek a dají se cvičit mimo posilovnu. Podmínkou jejich správného provedení je funkčnost břišní hydrauliky. Jedná se o zpevnění prostoru břicha a pánve, umožňující tuhé propojení hrudníku a pánve při zátěži. Tím se chrání páteř /zejména bederní/ před poškozením. Proto je nácvik břišní hydrauliky základem cvičení core. Při cvičení core cviků si vystačíme s běžným vybavením bytu. Pomůckou, která podstatně rozšiřuje naše možnosti, jsou popruhy TRX. Umožňují si vytvořit jednoduchou posilovnu doma, na balkóně nebo v přírodě. Jejich kombinace se speciálními  gumovými smyčkami vnáší do cviků prvek lability.

 

 

Fyziotrénink v posilovně

Posilování  je moderním trendem.  Pravidelné cvičení v posilovně je vhodné především pro ty z nás, jež o sobě víme, že pravidelné domácí cvičení je nad naše síly. V posilovně se můžeme svěřit do rukou kondičního trenéra. Někdy však narazíme na „odborníka“. Pokud však zvládáme corové cviky fyziotréninku /s aktivací břišní hydrauliky/, měli bychom potom zvládnout i cvičení na posilovacích strojích. Základem je zde totiž nastavení těla při cviku a to je obdobné u cviků core i při posilování na strojích.

Cvičební lekce:

Základem je soubor šesti cvičebních lekcí s optimální frekvencí 1 – 2x týdně. Je možné cvičit individuálně, nebo ve dvojici.

Adresa:

Praha 2, Italská 7 /objekt ve dvoře domu/

Doprava:

pěšky cca. 5 min. z Náměstí Míru /metro A, bus, tramvaj/

Objednávání:

Klienti se objednávají výhradně telefonicky na tel. č.: 777200012.

Platby:

Poradna nemá smlouvu se zdravotními pojišťovnami, klienti platí za péči přímo na místě v souladu s aktuálním ceníkem práce.

Aktuální ceník práce k 1.1.2014

6 lekcí fyziotréninku: individuální – 3000,-Kč

6 lekcí fyziotréninku: dvojice – 4800,-Kč

Vytisknout stránku Stránka emailem