INSTRUCT
fyzioterapeutick├í vzd─Ťl├ívac├ş agentura a poradna
P┼Öihl├í┼íen├ş
U┼żivatel:

Heslo:

ZapamatovatZapomn─Ťl jsi heslo?

Registruj se!
Nov├ę ─Źl├ínky
Kurzy » ┼ákolitel├ę » PaedDr. Pavel ┼ávejcar

PaedDr. Pavel Švejcar

Informace o školiteli

Narodil se v roce 1957 v Praze.

V sedmdesátých letech minulého století byl ─Źlenem reprezenta─Źního týmu ─îSSR ve skocích do vody a dosáhl n─Ťkolika titul┼» mistra ─îSSR junior┼» i dosp─Ťlých.

Po ukon─Źení závodní kariéry vedl v Praze déle ne┼ż 20 let oddíl jogových cvi─Źení.

V devadesátých letech vystudoval školu tradi─Źní ─Źínské medicíny pod Sinobiologickou spole─Źností.

V letech 1986 – 1989  vystudoval obor rehabilitace – t─Ťlesná výchova na FTVS University Karlovy kde  následn─Ť získal titul PaedDr. 

Je ─Źestným ─Źlenem  unie fyzioterapeut┼» ─îR, jejím┼ż byl zakládajícím p┼Öedsedou.

Po─Źátkem devadesátých let se podílel na zalo┼żení prvního centra lé─Źebné rehabilitace metodou V. Vojty v ─îR, kde se intenzivn─Ť zabýval terapií pacient┼» s DMO ve spolupráci s MUDr. Prof. Václavem Vojtou.

Je lektorem metodiky lé─Źby n─Ťkterých stav┼» funk─Źní ┼żenské sterility dle Ludmily Moj┼żíšové.  Díky n─Ťkolikaleté osobní spolupráci s Ludmilou Moj┼żíšovou propojil principy reflexní lokomoce podle Vojty se specifickou manuální terapií podle Moj┼żíšové. Z tohoto základu vznikl fyzioterapeutický koncept Aktivní segmentální centrace. Jeho uplatn─Ťní je p┼Öedevším ve sportovní fyzioterapii, lé─Źb─Ť bolestivých stav┼» páte┼Öe a terapii posturálních poruch, v─Źetn─Ť idiopatické  skoliózy.

V sou─Źasn─Ť dob─Ť Dr. Švejcar extern─Ť p┼Öednáší na 2.LF UK, vede poradnu fyzioterapie a lé─Źebné rehabilitace v Praze a školí fyzioterapeuty, léka┼Öe a kondi─Źní trenéry v rámci postgraduálních kurs┼» /Instruct, NCONZO Brno, …/.

Ve spolupráci s kondi─Źním trenérem Martinem Š┼ąastným rozpracoval principy aktivní segmentální centrace v konceptu moderního fyziotréninku, cíleného na fyziologické a bezpe─Źné posilování.