INSTRUCT
fyzioterapeutická vzdělávací agentura a poradna
Přihlášení
Uživatel:

Heslo:

ZapamatovatZapomněl jsi heslo?

Registruj se!
Nové články

Cílem semináře je za pomoci výtvarných prostředků pomoci pacientům s handicapem uvědomit si vlastní osobnost a omezující psychosociální bariéry. Současně je cílem specifickým způsobem rozvíjet jemnou motoriku v rámci tvůrčího výtvarného procesu. Práce je členěna do tří rámcových témat.


Členění semináře

Seminář je členěn do tří víkendů zahrnujících tři navazující workshopy.

Obsah workshopů :

1.téma:
Relaxace - aktivní Jóga nidra / proces "opouštění" handicapovaného těla s využitím cíleně zvolených představ s cílem prožitku neomezení, volnosti pohybu a nabývání nové energie/. S tím souvisí nabídka nové možnosti realizace klienta s tělesným omezením. Objevující se témata a prožitky klient dále zpracovává výtvarnými technikami. Nácvik plného jógového dechu a dechová cvičení na prodýchání dechových center vázané na uvolňování nahromaděných blokád s aktivní pomocí terapeuta. Klient cvičením uvolňuje napětí vázané na zadržované emoce, které výtvarně zpracovává ve zvoleném materiálu za pomoci expresivního vyjádření formy a barev. Přehled základních výtvarných technik.

2.téma:
Práce s "otiskem vlastní těla" s cílem detailního sebeuvědomování si celého těla. Práce s psychickými traumaty a stresem. Expresivní technika s prohlubováním dechových cvičení. Rozvíjení smyslového vnímání při malbě. Tvorba s handicapem - praktické prožití fyzického omezení v tvůrčím procesu. Rozvoj základních výtvarných technik.

3.téma:
Práce se smysly a emocemi. Výtvarná práce s destrukcí a uvolňováním napětí - transformace negativní energie v pozitivní - aktivní tvorba "Nové reality". Zvyšování rozsahu pohybu výtvarnou technikou se zapojením celého těla. Práce s hudbou. Dokončení nácviku základních výtvarných technik.


Účastníci semináře:

Seminář je určen pro ergoterapeuty, fyzioterapeuty a postižené klienty. Maximální počet účastníků ve skupině je 10 osob.


Vedení workshopů

Nadia Verner, malířka a sochařka s dvouletým vzděláním v arteterapii a následnou desetiletou praxí v arteterapii a výuce jógy pro děti i dospělé.

Ukázky práce N.Verner naleznete na www.cabaret8.net/verner
e-mail na N.Verner: nadiaverner@msn.com

Vytisknout stránku Stránka emailem