INSTRUCT
fyzioterapeutická vzdělávací agentura a poradna
Přihlášení
Uživatel:

Heslo:

ZapamatovatZapomněl jsi heslo?

Registruj se!
Nové články

Cílem projektu je praktický nácvik a prožití kyneziterapeutických technik zaměřených na rozvoj koordinace pohybu, kinestézie /prožívání pohybu/ a posilování motorických funkcí.


GARANTI JEDNOTLIVÝCH SEMINÁŘŮ:

I. Dr. Pavel Švejcar /výběr z jógických technik a čínských zdravotních cvičení/
II. Filip Švejcar /lezení v přírodním a uměle vytvořeném terénu/
III. Dr. Petr Tlapák /posilování a strečink ve fyzioterapii/
IV. Helena Tomášková /výběr z Feldenkreisovy metody a sanoterapie/

FORMA

Jednotlivé bloky seminářů probíhají zčásti paralelně a zčásti na sebe v průběhu dne navazují. Účastníci budou pracovat ve skupinách tak, aby se celého programu mohli zúčastnit.

NÁPLŇ KURSU

Seminář I.

cíl:
Rozvoj koordinace a prožívání prostoru vlastního těla, práce s myslí. Důraz bude kladen na možnou neuro-fyziologickou interpretaci a možnosti využití ve fyzioterapii.
prostředky:
Prostředkem jsou vybraná cvičení čínské tradice Tchai čhi, indické jógy a upravené postupy práce s dechem a myslí.
forma:
Cvičení budou rozdělena do ranních a podvečerních bloků.

Seminář II.

cíl:
Využití specifického prostředí cvičných lezeckých terénů pro práci s rovnováhou, koordinací a silou. Ovlivnění podvědomých bariér, poznání svých psycho-fyzických možností. Pozornost bude kladena na práci s postiženými lidmi, včetně jejich přímé účasti na semináři.
prostředky:
lezení na umělé stěně, lezení v přírodním terénu /cvičné skály/, překonávání lanových překážek.
forma:
dopolední nebo odpolední blok

Seminář III.

cíl:
Využití modifikovaných postupů posilování a strečinku ve fyzioterapii a jejich aplikace na přírodní prostředí. Důraz bude kladen na práci s posturou s přihlédnutím k bazálním motorickým programům.
prostředky:
Posilování v nízkých polohách + modifikace v polohách primární vertikalizace
Posilování ve visových polohách a jejich odvozeninách
Posilování ve stoji a v pohybu s břemeny
Strečink
Posilování ve dvojcích
forma:
dopolední nebo odpolední blok

Seminář IV.

cíl:
Uvědomění si těla a jeho částí, prožívání pohybu. Práce s tělesnými bloky a obranami, nácvik relaxace. Terapeutická práce ve skupině.
prostředky:
Cvičení inspirovaná Feldenkreisovou metodou a sanoterapií.
forma:
dopolední a odpolední blok.

PODMÍNKY ÚČASTI

Vlastní kurs je určen především pro fyzioterapeuty. V rámci možností je otevřen lékařům a cvičitelům zdravotní a kondiční tělesné výchovy. Účastníci si mohou s sebou vzít své rodinné příslušníky nebo přátele, tato možnost je však limitována celkovou kapacitou tábora. Doprovodní účastníci neplatí vlastní kursovné.

MÍSTO

Tábor leží v malebné krajině Hrubého Jeseníku při dolním toku Keprnického potoka. Je asi 800 m vzdálen od obce Bělá – Domašov a 8 km od města Jeseník. Tvoří jej kruh menších čtyřlůžkových chatek a velká dřevěná chata s prostorem pro společné aktivity. Tábor původně sloužil pro dětské prázdninové akce. Ubytování a vybavenost odpovídá turistické kategorii.

DOPROVODNÉ AKCE

Cykloturistika a pěší turistika:
Individuální formou, prostředí Hrubého Jeseníku je výborným terénem. Dosažitelné je malebné městečko Jeseník s renesanční vodní tvrzí a areálem Prisnitzových lázní a též lázně Velké Losiny s renesančním zámkem, historickou ruční papírnou a termálním koupalištěm.

Indiánská sauna:
Pro omezený počet zájemců možnost si prožít očistný rituál inspirovaný kulturou severoamerických indiánů. Zahrnuje vlastní stavbu sauny, osobní vnitřní přípravu, vlastní rituál a jeho vnitřní doznění. Celá akce trvá několik hodin a v areálu tábora je pro ni ideální prostředí.

Vytisknout stránku Stránka emailem