INSTRUCT
fyzioterapeutická vzdělávací agentura a poradna
Přihlášení
Uživatel:

Heslo:

ZapamatovatZapomněl jsi heslo?

Registruj se!
Nové články

FYZIOCAMP 2024

Termín konání : 13.-19.7.2024
Místo konání : Paseky nad Jizerou
Počet volných míst : 13

Informace

Prázdninový pobytový kurz se zabývá aplikovanou kineziologií. Jeho hlavním cílem je ověřit si základní kineziologické principy v praxi. Kurz je zaměřený na cílenou diagnostiku a praktický nácvik vybraných terapeutických technik u zvolených Dg. Řešené Dg. jsou: posturální poruchy (především idiopatická skolióza), dysfunkce a deformity dolních končetin (též následky úrazů a operací) a algické vertebrogenní stavy. Praxe probíhá na sobě navzájem i s pacienty.  Zaměřujeme se především na kinezioterapii a manuální medicínu. Protože reakce pacientů bývají od relativně zdravých lidí často odlišné, snažíme se zajistit jejich přítomnost. Je možné (a žádoucí), aby si přihlášení účastníci domluvili svého pacienta, není to však podmínkou.

Výběr terapeutických technik zde neomezujeme jen na jednu školu. To nám umožňuje porovnávat (a popřípadě kombinovat) různé (někdy i soupeřící) terapeutické koncepty (např. posturální terapii x McKenzie). Hlavní inspirací (mimo konceptu vytvořeným lektorem) jsou práce V. Vojty, L. Mojžíšové a vybraných osteopatů. Doplňkově se budeme zabývat pohledem tradiční čínské medicíny a indickou tradicí.

Popis

Místo konání kurzu je zvoleno tak, aby v případě dobrého počasí umožňovalo práci ve volné přírodě /v loňském roce prakticky všechny dny/. To, podle naší zkušenosti, vnáší do výuky nový rozměr a zejména dětští pacienti nácvik lépe snáší.

Součástí fyziocampu jsou ranní cvičení, inspirovaná tradicí Tai čchi, čchi kung a jógy. Osvědčenou praxí jsou také podvečerní debaty na zvolené téma. Účast na nich je dobrovolná a otevřená i pro doprovodné účastníky

Místo konání: horská chata na Perlíčku („Prdek“), Paseky nad Jizerou

Cena: účastníci kurzu 6 500,- Kč, studenti 4 500,- Kč, pacienti + ostatní účastníci doprovodného programu 1 000,- Kč.

Náklady pobytu: cca 800,- Kč/den (pobyt včetně plné penze)

Účastníci kurzu: fyzioterapeuti, lékaři, (doplňkově cvičitelé, trenéři a zájemci o danou problematiku)

Doprovodní účastníci: rodinní příslušníci, přátelé (v případě volné kapacity ubytování)

Výstup: certifikát o absolvování kurzu

Přihlášení účastníci obdrží podrobné informace, místo je rezervováno po zaplacení zálohy

Dotazy: instruct@instruct.cz , nebo na tel:777200012


Vytisknout stránku  Stránka emailem